~Neko-World~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~Neko-World~

~Anime RPG~
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 A new beginning ...

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Adda

Adda


Mesaje : 23
Data de înscriere : 24/08/2010

A new beginning ... Empty
MesajSubiect: A new beginning ...   A new beginning ... Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 12:47 am

OCC: Camera lui Adelle, seara, toamna tarzie, ora 20:00, furtuna.

BIC:

Statea intinsa pe canapea tinand in maini o carte veche, un roman. Privirea ii fugea agale pe randurile negre si pline de litere, iar ea se chinuia sa inteleaga unele chestii. Nu'i prea reusea. Ploaia se lovea cu salbaticie de geamul de la usa balconului dandu'i o stare de neliniste. Se temea ca ceva ar putea sa se intample. Se ridica brusc privindu'si camera. Patul de culoarea mierii era neatins, biroul era deja plin cu foi, carti si alte tampenii, laptopul statea aruncat pe un fotoliu, iar dulapul era gata aranjat cu lucrurile pe care si le aduse, o multime daca ai fi intreba'to pe ea. Deodata fulgera si Adelle tresari.

-Pour l'amour de Dieu Adda, devii paranoica, murmura ea.
Se ridica dupa canapea si merse spre micuta bucatarie pe care o avea in casa. Trebuia sa'si faca un ceai, si mai ales sa ia un calmant. Capul incepuse sa'i bubuie, poate de la zgomotul infernal ce'l producea ploaia.


Ultima editare efectuata de catre Adda in Mar Aug 24, 2010 1:02 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Lottie

Lottie


Mesaje : 247
Data de înscriere : 24/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Sub masa :]]

A new beginning ... Empty
MesajSubiect: Re: A new beginning ...   A new beginning ... Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 1:01 am

Ma plimbam agale pe coridor si incercam sa nu tip cand auzeam vreun fulger . Vad o usa si dau din umeri .
-Ce conteaza daca vorbesc si eu cu cineva ? Imi zic in minte si bat de doua ori .
Astept si iar astept . Incep sa fluier melodia taticului meu , sau de fapt , Fur Elise de Bethoven . Macar asa nu ma voi plictisesi cat voi asyepta .
Sus In jos
Adda

Adda


Mesaje : 23
Data de înscriere : 24/08/2010

A new beginning ... Empty
MesajSubiect: Re: A new beginning ...   A new beginning ... Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 1:03 am

Iesi din bucatarie si privi usa. Se mira ca cineva venise in vizita la o ora ca aceea si merse sa deschida.
Sus In jos
Lottie

Lottie


Mesaje : 247
Data de înscriere : 24/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Sub masa :]]

A new beginning ... Empty
MesajSubiect: Re: A new beginning ...   A new beginning ... Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 1:07 am

Imi intorc privirea cand aud usa deschizandu-se si zambesc ca o idioata . Mdaa, bravo tie ! N-ai sa mori . Imi taras picioarele spre usa alaturata si spun :
-Bunaa ! Sunt tipa de langa tine . Pot sa intru ?
Sus In jos
Adda

Adda


Mesaje : 23
Data de înscriere : 24/08/2010

A new beginning ... Empty
MesajSubiect: Re: A new beginning ...   A new beginning ... Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 1:13 am

Chicoti scurt privind'o pe fata. uite pe cineva la fel ca nubuna ca ea.
-Desigur, spuse ea dandu'se din usa.
Sus In jos
Lottie

Lottie


Mesaje : 247
Data de înscriere : 24/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Sub masa :]]

A new beginning ... Empty
MesajSubiect: Re: A new beginning ...   A new beginning ... Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 1:15 am

-Bunicica , bunicea ! Spun eu si-mi trec mana prin par , intrand in camera . Fruumos, imi place !
-Cum te cheama ? Zic eu, uitandu-ma la fata ce statea in fata mea .
Sus In jos
Adda

Adda


Mesaje : 23
Data de înscriere : 24/08/2010

A new beginning ... Empty
MesajSubiect: Re: A new beginning ...   A new beginning ... Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 1:18 am

-Adda Salvatore, spuse ea intrand in camera. Lasa usa deschisa, oricum nu avea nimic de acuns.
Sus In jos
Lottie

Lottie


Mesaje : 247
Data de înscriere : 24/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Sub masa :]]

A new beginning ... Empty
MesajSubiect: Re: A new beginning ...   A new beginning ... Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 1:20 am

-Sexyy , zic eu si ii zambesc ca un om fara cap .
-Numele meu e...Charlotte, sau Lotte ! Depinde de tine . Ce mai faci ?
Sus In jos
Adda

Adda


Mesaje : 23
Data de înscriere : 24/08/2010

A new beginning ... Empty
MesajSubiect: Re: A new beginning ...   A new beginning ... Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 1:26 am

-Ma plictisesc, spuse ea si chicoti. Tu? intreba trantindu'se pe pat nepansadu'i ca era in rochita. Ii facu semn fetei sa i'a loc.
Sus In jos
Lottie

Lottie


Mesaje : 247
Data de înscriere : 24/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Sub masa :]]

A new beginning ... Empty
MesajSubiect: Re: A new beginning ...   A new beginning ... Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 1:28 am

-Merci ! Eu, hmm...N-am gasit ce citi prin bibloteca si m-am gandit sa vizitez lumea . Ii spun fetei si zambesc .
Sus In jos
Adda

Adda


Mesaje : 23
Data de înscriere : 24/08/2010

A new beginning ... Empty
MesajSubiect: Re: A new beginning ...   A new beginning ... Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 11:39 am

-Cute, spuse ea incepand sa chicoteasca. Cati ani ai? o intreba pe fata intinzandu'se mai bine pe pat.
Sus In jos
Lottie

Lottie


Mesaje : 247
Data de înscriere : 24/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Sub masa :]]

A new beginning ... Empty
MesajSubiect: Re: A new beginning ...   A new beginning ... Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 10:17 pm

-!7 ! Ii spun fetei si zambesc calduros . Tu ?
Sus In jos
Adda

Adda


Mesaje : 23
Data de înscriere : 24/08/2010

A new beginning ... Empty
MesajSubiect: Re: A new beginning ...   A new beginning ... Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 11:17 pm

-18, spuse ea zambind copilaresc. Dar nu prea pare nu? intreba apoi uitandu'se la fata
Sus In jos
Lottie

Lottie


Mesaje : 247
Data de înscriere : 24/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Sub masa :]]

A new beginning ... Empty
MesajSubiect: Re: A new beginning ...   A new beginning ... Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 11:23 pm

-Nuu ! Pari de 16 ....Daer arati bine, crede-ma . Ii spun Addei si ma uit la ungile mele . Erau ojate cu negru....Hmm, draguta culoare .
Sus In jos
Adda

Adda


Mesaje : 23
Data de înscriere : 24/08/2010

A new beginning ... Empty
MesajSubiect: Re: A new beginning ...   A new beginning ... Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 12:17 am

-Ale mele sunt moc cu cranii, spun eu rnjind. Ii intind mainile si las sa se vada unghiile lungi de cativa centrimetrii
Sus In jos
Lottie

Lottie


Mesaje : 247
Data de înscriere : 24/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Sub masa :]]

A new beginning ... Empty
MesajSubiect: Re: A new beginning ...   A new beginning ... Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 12:19 am

-Ooo, sunt asa dragute ! Vaaai, imi plac la nebunie . Ti-ai facut singura craniile ?
Sus In jos
Continut sponsorizat





A new beginning ... Empty
MesajSubiect: Re: A new beginning ...   A new beginning ... Icon_minitime

Sus In jos
 
A new beginning ...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~Neko-World~ :: Camin :: Camere-
Mergi direct la: