~Neko-World~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~Neko-World~

~Anime RPG~
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 O "plimbare"

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Nya

Nya


Mesaje : 91
Data de înscriere : 23/08/2010
Localizare : In rappland :>

O "plimbare"  Empty
MesajSubiect: O "plimbare"    O "plimbare"  Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 10:01 pm

Am rasuflat usurata si mi-am pus sabia de foc pe umar, privind cadavrele din jurul meu. Misiunea fusese grea. Nici eu nu am realizat cum am ucis 400 de ninja inarmati, dar bineintales a fost nevoie sa-mi deschis sigiliul ca sa-i omor pe toti, iar acum ma dureau toate. Dar eram satisfacuta, misiunea asta imi adusese o gramada de bani, chiar daca nu-mi convenea sa am sigiliul deschis.
-Hara! am zis eu si un demon dragon, de foc s-a apropiat supus. Esti cel mai rapid demon. In 3 secunde, strangi toate cadavrele din padure si le arzi, fara sa lasi vreo urma sau un miros de sange? Inteles?!
Hara a disparut iar in mai putin de trei secunde, mirosul meu fin nu mai detecta niciun pic de sange. Inafara de cel de pe fata si corpul meu, desigur. M-am apropiat de un lac din mijlocul padurii, privindu-ma in apa. Era noapte si puteai distinge cu usurinta forma mea fara sigiliu: Sabia care ardea puternic, pelerina, ghiarele, armura, cristalul de la gat care stralucea si petele de sange.
Sus In jos
Yaz

Yaz


Mesaje : 119
Data de înscriere : 24/08/2010
Localizare : In dulap :]]

O "plimbare"  Empty
MesajSubiect: Re: O "plimbare"    O "plimbare"  Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 10:04 pm

Am aparut langa ea, privind luna, trecandu-mi mana prin par.
-Chiar trebuia sa faci asta..? am interbat-o cascand.
Sus In jos
Nya

Nya


Mesaje : 91
Data de înscriere : 23/08/2010
Localizare : In rappland :>

O "plimbare"  Empty
MesajSubiect: Re: O "plimbare"    O "plimbare"  Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 10:08 pm

L-am privit si apoi mi-am sarutat cristalul, soptind "Inchide" . Iar sigiliul s-a inchis, corpul meu revenind la normal. Eram franta si plina de lovituri. M-am trantit pe iarba umeda si am zis, aproape soptit:
-Da...am castigat bani multi, foarte multi.
Sus In jos
Yaz

Yaz


Mesaje : 119
Data de înscriere : 24/08/2010
Localizare : In dulap :]]

O "plimbare"  Empty
MesajSubiect: Re: O "plimbare"    O "plimbare"  Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 10:12 pm

-Nu merita efortul... nu ca mi-ar pasa dar, esti praf... daca erai ucisa acum, nici acei bani nu te puteau aduce inapoi.. am spus ciufulindu-mi parul.
Sus In jos
Nya

Nya


Mesaje : 91
Data de înscriere : 23/08/2010
Localizare : In rappland :>

O "plimbare"  Empty
MesajSubiect: Re: O "plimbare"    O "plimbare"  Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 10:15 pm

-Si ce conteaza asta? Cu-i ii pasa ca mor? Muream si gata. Asa, acum macar am bani. am zis eu privindu-mi mainile.
Sus In jos
Yaz

Yaz


Mesaje : 119
Data de înscriere : 24/08/2010
Localizare : In dulap :]]

O "plimbare"  Empty
MesajSubiect: Re: O "plimbare"    O "plimbare"  Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 10:24 pm

-Si cum ar fi daca te-as ucide acum? am intrebat-o ducandu-mi mana pe barbia ei.


Ultima editare efectuata de catre Yaz in Mier Aug 25, 2010 10:26 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Nya

Nya


Mesaje : 91
Data de înscriere : 23/08/2010
Localizare : In rappland :>

O "plimbare"  Empty
MesajSubiect: Re: O "plimbare"    O "plimbare"  Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 10:26 pm

-Ar conta? Ar fi problema ta, nu mie frica de moarte si nu ma tine nimic de locul asta. am zis eu, inchizand ochii, din cauza durerii provocata de rani.
Sus In jos
Lottie

Lottie


Mesaje : 247
Data de înscriere : 24/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Sub masa :]]

O "plimbare"  Empty
MesajSubiect: Re: O "plimbare"    O "plimbare"  Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 10:28 pm

Ma plimbam prin padure, ciufulindu-mi parul si gandindu-ma la academie . Am auzit niste voci, si m-am dus sa vad cine vorbea . Uu, Ny si Yaz .
-Buna, baieti ! Le-am zis amandorura si mi-am ciufulit parul, intizandu-ma pe jos .
Sus In jos
Yaz

Yaz


Mesaje : 119
Data de înscriere : 24/08/2010
Localizare : In dulap :]]

O "plimbare"  Empty
MesajSubiect: Re: O "plimbare"    O "plimbare"  Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 10:32 pm

-Si vroiam sa o fac... pacat acum sunt si martori. am spus oftand, privind-o pe fata, ciufulindu-mi parul.
Sus In jos
Nya

Nya


Mesaje : 91
Data de înscriere : 23/08/2010
Localizare : In rappland :>

O "plimbare"  Empty
MesajSubiect: Re: O "plimbare"    O "plimbare"  Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 10:34 pm

-Poti s-o faci si cu martori, daca ai placere asta. Daca vrei sa te bati, si in starea in care sunt, te fac praf sa stii! m-am rastit eu la el, fara s-o bag in seama pe fata.
Sus In jos
Lottie

Lottie


Mesaje : 247
Data de înscriere : 24/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Sub masa :]]

O "plimbare"  Empty
MesajSubiect: Re: O "plimbare"    O "plimbare"  Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 10:38 pm

-Ce vreti sa faceti ?! Am spus eu ridicandu-ma in picioare si sarind pe creanga unui copac . Ma uitam la amandoi si dadeam din umeri . Ce vreoiau sa faca ? M-am intrebat si mi-am ciufulit parul .
Sus In jos
Yaz

Yaz


Mesaje : 119
Data de înscriere : 24/08/2010
Localizare : In dulap :]]

O "plimbare"  Empty
MesajSubiect: Re: O "plimbare"    O "plimbare"  Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 10:41 pm

-Ahm.. vrei sa luptam ? am intrebat-o privind-o pe Ny, uitandu-ma apoi la stele.
Sus In jos
Lottie

Lottie


Mesaje : 247
Data de înscriere : 24/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Sub masa :]]

O "plimbare"  Empty
MesajSubiect: Re: O "plimbare"    O "plimbare"  Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 10:43 pm

-Atunci eu tac ! Le-am zis amandorura si privindu-i amuzata . Ma uitam la o luptaa...frumos, mi-am spus , dand din coada .
Sus In jos
Nya

Nya


Mesaje : 91
Data de înscriere : 23/08/2010
Localizare : In rappland :>

O "plimbare"  Empty
MesajSubiect: Re: O "plimbare"    O "plimbare"  Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 10:43 pm

-Mai inatai sa fac o baie! am zis eu, privind apa lacului, nu foarte adanca, in timp ce-mi dadea bluza plina de sange jos.
Sus In jos
Yaz

Yaz


Mesaje : 119
Data de înscriere : 24/08/2010
Localizare : In dulap :]]

O "plimbare"  Empty
MesajSubiect: Re: O "plimbare"    O "plimbare"  Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 10:47 pm

-Ahm.. fa odata. am spus lasandu-ma pe spate, continuand sa privesc cerul, cascand plictisit.
Sus In jos
Nya

Nya


Mesaje : 91
Data de înscriere : 23/08/2010
Localizare : In rappland :>

O "plimbare"  Empty
MesajSubiect: Re: O "plimbare"    O "plimbare"  Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 10:51 pm

Am cascat si m-am dezbracat, aruncand pe iarba hainele si am intrat in apa. Era rece si era foarte placut.
Mi-am bagat capul in apa si am ramas,asa, zub apa, incepand sa ma gandesc la tot felul de chestii, cum ar fi durerea mea infernala de maini.
Sus In jos
Lottie

Lottie


Mesaje : 247
Data de înscriere : 24/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Sub masa :]]

O "plimbare"  Empty
MesajSubiect: Re: O "plimbare"    O "plimbare"  Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 10:53 pm

-Siii, Yaz , ce mai faci ? L-am intrebat pe baiat , ciufulindu-mi parul si numarand secundele. De ce la numaram ? Nici eu nu stiu ! Am zambit la gandul meu so m-am uiat la Yaz .
Sus In jos
Yaz

Yaz


Mesaje : 119
Data de înscriere : 24/08/2010
Localizare : In dulap :]]

O "plimbare"  Empty
MesajSubiect: Re: O "plimbare"    O "plimbare"  Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 10:55 pm

-Nimic... am spus plictisit continuand sa privesc stelele inchizand apoi ochii.
Sus In jos
Nya

Nya


Mesaje : 91
Data de înscriere : 23/08/2010
Localizare : In rappland :>

O "plimbare"  Empty
MesajSubiect: Re: O "plimbare"    O "plimbare"  Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 10:56 pm

Am continuat sa stau cu capul sub apa, privindu-mi mainile si fara sa imi dau seama ca am nevoie de oxigen.
Sus In jos
Lottie

Lottie


Mesaje : 247
Data de înscriere : 24/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Sub masa :]]

O "plimbare"  Empty
MesajSubiect: Re: O "plimbare"    O "plimbare"  Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 11:33 pm

-Uhm...Yaz, Nya nu are nevoie de oxigen ? Il intreb pebaiat uitandu-ma la mainile mele .
Sus In jos
Yaz

Yaz


Mesaje : 119
Data de înscriere : 24/08/2010
Localizare : In dulap :]]

O "plimbare"  Empty
MesajSubiect: Re: O "plimbare"    O "plimbare"  Icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 2:07 am

-Nu stiu, nu-mi pasa... sa faca ce vrea. am spus cascand. Daca e constienta de ceea ce face, e bine.
Sus In jos
Nya

Nya


Mesaje : 91
Data de înscriere : 23/08/2010
Localizare : In rappland :>

O "plimbare"  Empty
MesajSubiect: Re: O "plimbare"    O "plimbare"  Icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 2:14 am

Am inchis ochii, jucandu-ma cu un firicel de apa, care iesea la suprafata. Am zambint , simtind o liniste apasatoare si am ramas cu capul sub apa, meditand.
Sus In jos
Continut sponsorizat





O "plimbare"  Empty
MesajSubiect: Re: O "plimbare"    O "plimbare"  Icon_minitime

Sus In jos
 
O "plimbare"
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~Neko-World~ :: In afara orasului :: Padure-
Mergi direct la: